Ziua Justiției nu e motiv de sărbătoare, ci de reflecție amară
Justiția română a ajuns, din păcate, o casă în care se promovează obediența, nu competența; se sancționează curajul, nu derapajele. Magistrații onești sunt hărțuiți, marginalizați, iar cetățenii privesc Justiția cu neîncredere, văzând-o ineficientă, coruptă și ruptă...
